JUYING-LAMP-8R/250W Beam Bulb 250W 8R Genuine JUYING Power
Product code: JUYING-LAMP-8R/250W      2,199
4.67/5 in 3 times
JUYING Power
  • JUYING-LAMP-8R/250W
  • JUYING-LAMP-8R/250W
  • JUYING-LAMP-8R/250W
  • JUYING-LAMP-8R/250W
JUYING-LAMP-8R/250W
JUYING-LAMP-8R/250W
JUYING-LAMP-8R/250W
JUYING-LAMP-8R/250W
In stock
  • Warranty 6 months
ship note
  • Price only applicable for overseas
  • Technical Support
  • Term of shipment: Ex-Works
  • Pick up at Hoang Bao Khoa LTD company
Features
Beam 380W 18R Bulb(Lamp: 371W)
Wattage: 380W
Lumen output: 19000lm
Color temperature: 90
Caliber: 50x50mm
Beam 250W Bulb(Lamp: 371W) with a lifespan of 1500 hours
Beam Bulb 250W 8R (Lamp: 371W)
Arc Length 1.2mm
Lumen Output 18300 lm
Color Temperature 7650K
Caliber 50x50mm